Matematika

Online učebnice matematiky

Vítejte na stránkách o středoškolské matematice.

Úvodní stránka

Píšete zítra písemku z matematiky a nevíte si s něčím rady? Nerozumíte probírané látce? Chcete si zopakovat goniometrii? Pak jste tady správně! Na tomto webu naleznete spoustu informací a článků o středoškolské matematice, naučím vás danou látku a jako bonus zde naleznete řešené ukázkové příklady, která vám pomohou pochopit, jak vlastně celý problém funguje. V pravém menu si můžete vybrat, která látka vás zajímá a okamžitě se pustit do studia. Přeji hodně zábavy :-).

Ještě drobné upozornění: Stránky teprve vznikají, proto tu toho je spíše poskrovnu.

Novinky

31. července
Tak jsem se vrátil z festivalu a přidal jsem kapitolu věnující se lineárním rovnicím
17. července 2006
Přidán traktát o logaritmech
15. července 2006
Přidáno pár nových funkcí, rozšířeny některé články
9. července 2006
Zkompletování grafiky a dodělány první články

Kdo to tady celé spáchal

Inu, jmenuji se Lukáš Havrlant. Jsem z Opavy a není to tak dávno, co jsem maturoval (ostatně reportáž o mojí maturitě si můžete sami přečíst), z čehož můžete usoudit, že tak od září začnu navštěvovat vysokou školu, konkrétně Univerzitu Palackého, obor informatika. Tyhle stránky jsem napsal protože mě to napadlo a proto, ať třeba někomu pomůžu. Nezaručuji, že všechny informace zde uvedené jsou pravdivé, web nebyl zkontrolován žádným profesorem matematiky jak to obvykle u takovýchto webů bývá. Přesto jsem se snažil, aby zde bylo nepřesností co možná nejméně. No, nezbývá vám, než mi věřit ;-).

Ovšem pokud někdy nějakou chybu objevíte, nebojte se, ostych opravdu není na místě - ozvěte se mi. Pomůžete mně a dalším stovkám lidí, kteří zde přijdou po vás. A nerad bych, aby mi někdo přišel zakroutit krkem jenom proto, že jsem někde udělal nesmyslný překlep a on kvůli mě dostal basu z písemky... Ale zase pokud žádnou chybu nenajdete a naopak vám tento web pomohl, udělejte radost i mně a napište mi nějaký pochvalný email. Ono to člověka vážně potěší a hlavně pak vidím, že to nedělám jen tak pro srandu králikům a budu mít víc motivace napsat další články.

Jinak celý tenhle web jsem skutečně vytvořil jen a pouze já a to včetně dokonalého a bezchybného kódu, neskutečně originální grafiky a hlavně skvělého obsahu. Kód a grafiku vem čert, ale kdybyste alespoň ten obsah nechali tady a nekopírovali ho nikde, udělali byste mi opět radost. Není nic horšího než když někde na internetu najdu své texty s kopyrajtem od nějakého Franty. Opravdu to nemá smysl, akorát já se naštvu a přestanu to tady psát a chudák Franta pak nebude mít co kopírovat a nikdo na tom nevydělá. Daleko lepší tedy bude, jestliže se vám tento web líbí, odkážete-li na něj. Tím mu pomůžete zdaleka nejvíce (lepší už je jen poslání finančího příspěvku autorovi webu - písněte mi, určitě se nějak domluvíme :-)).

Lukáš Havrlant | 2006