Hledáme programátory do Ostravy a Opavy

Hledáme juniory i seniory! 🧑‍💻

Pracuji ve firmě STRÖER labs, která se zabývá vývojem nástrojů pro správu internetové reklamy a sháníme programátory, juniorní i seniorní. Máte-li zájem, pošlete mi CV na lukas.havrlant@gmail.com. Máte-li otázky, pošlete mi je na stejný e-mail.

Je nabídka vhodná i pro studenty?

Ano, už jsme vzali několik studentů na stáž.

Jaké programovací jazyky používáme?

Backend je napsaný v Typescriptu, Javě a Kotlinu. Na Frontendu používáme nový Angular. Ani jeden z jazyků ale nemusíte umět, stačí vám chuť se je naučit.

Jaké další technologie používáme?

Třeba MongoDB nebo Redis. Aplikace nám běží v Docker kontejnerech nebo na AWS v lambda funkcích. Na CI používáme buď Jenkins nebo GitHub akce. Používáme CQRS a event sourcing, kdysi jsem to popsal v článku na svém blogu a taky jsem o tom povídal v Kafemlejnku.

Část systému používá Kafku a Druid. O Kafce jsem napsal taky napsal sérii článků a o Druidu jsem psal i pro zdrojak.cz.

Kde máme kanceláře & A co home office?

Kanceláře máme v Česku v Ostravě a v Opavě. Mimo ČR máme ještě pobočky v Německu v Berlíně, ve Španělsku v Malaze a na Novém Zélandu v Christchurchi. Se všemi pobočkami běžně denně spolupracujeme, občas tam jezdíme na služebky. Během covidu jsme rok pracovali full-remote, ale teď už se chceme zase spíš setkávat v kancelářích. Bylo by fajn, kdybyste bydleli poblíž, abyste se aspoň občas v kancelářích objevili, ale z domu pracovat můžete.

Jaké máme benefity?

  • 30 až 42 dnů placené dovolené.
  • Různé příspěvky na rekreaci, na důchod, na multisport kartu…
  • Placené hodiny angličtiny

Jakým způsobem vyvíjíme?

Žádné „nařízení shora“ jak programovat nemáme. Obecně máme rádi Clean code a Agile Software Development od C. Martina. Snažíme se provozovat test-driven-development kde to jde. Většina kódu vzniká při párovém programování (dva lidé sdílí jednu klávesnici a střídají se v psaní kódu). Aplikujeme continuous delivery a deployment, takže není výjimkou, že do produkce releasujeme i několikrát denně (i v pátek odpoledne 😆).

Jedeme podle pravidel kanbanu a lean software-development. Máme i „Security guild“, skupinu lidí, kteří se každý týden sejdou a řeší bezpečnost našich serverů a aplikací.

Čím vším se u nás zabýváme?

Vyvíjíme nástroje na správu reklamy na internetu, primárně pro německý trh. Pokud byste chtěli rozjet internetovou reklamní kampaň třeba na novou Škodovku, mohli byste k tomu použít naše nástroje. A naopak — máte-li své webovky, můžete na nich skrze naši platformu nechat zobrazovat reklamy a dostávat peníze. Naší hlavní konkurencí je tak Google. Dodáváme také reklamu do mobilních aplikacích nebo na takové ty LCD panely, které můžete vidět na nádražích nebo v obchoďácích.

Součástí celé naší platformy jsou i statistiky — kolikrát se reklamní banner někomu zobrazil apod. Bannery se zobrazují často, takže to generuje hodně dat: ve špičkách zpracováváme i desítky tisíc požadavků. Můžete si tak vybrat, jestli chcete spíš psát frontend nebo spíš backend a i na backendu si můžete vybrat, jestli chcete spíš řešit big data nebo běžné HTTP API servery.

Pokud vás nabídka zaujala, pošlete mi CV na e-mail lukas.havrlant@gmail.com. Máte-li otázky, pošlete mi je na stejný e-mail, rád vám je zodpovím.